Köszöntjük a BÚZAMAG KÖZÖSSÉG oldalán!
"Bizony, bizony mondom nektek: ha a földbe hullott gabonaszem meg nem hal, egymaga marad, de ha meghal, sok termést hoz" Jn 12,24
  • Aktuális
  • Rólunk
  • Tanuságtételek
  • Programok
  • Jó hirek
  • Imaszándékok
  • Bátorítás
  • Napi evangélium
  • Szentírás
  • Katekizmus
  • Biblia egy év alatt
  • Imák
  • Fülöp kurzus
  • Függőségek
  • Okkultizmus
  • Hangtár
  • Könyvajánló
  • Megújulás
  • Videók
  • Filmek
  • Linkek
  • Facebook oldalunk
  1. Ön itt van:  
  2. Főlap
  3. Tanuságtételek

Lelkigondozói kurzus tanúságtételek 2015

Részletek
Kategória: Tanuságtételek

Istennek nem kell teljesítenem

Végtelen hála van a szívemben az Úr iránt, hogy részt vehettem ezen a kurzuson. Köszönöm a testvérek tanításait, szolgálatát és imáit. Maradandó lelki élményt jelent számomra, akárcsak a Fülöp kurzus.

Sok kegyelmet tapasztaltam meg a hétvége folyamán:
A Szentlélek vezetésében felismertem azokat a gyerekkori sérelmeket, melyek hirtelen indulatként, vagy mély fájdalomként jelentek meg bizonyos helyzetekben. Megtapasztaltam, hogy Isten szeretete meg tudja ezeket gyógyítani. Megértettem, hogy én is meg kell tegyem a magam részét ebben a gyógyulásban, a megbocsájtás által. Megtanultam, hogyan lehet szívből megbocsájtani azoknak, akik akarva, vagy akaratlanul megbántottak. 

A szívembe vésődött az, hogy Isten az egyetlen személy, akinek nem kell teljesítenem. Az ő szemében olyannak vagyok értékes, amilyen vagyok. Elfogadtam azt, hogy jóval több vagyok a tetteimnél: tévedhetek, mert attól még értékes vagyok. Ha elesek, újból Jézushoz „rohanhatok”, kérhetem az ő segítségét.
Lélekben felfrissülve egyre nagyobb vágyat érzek arra, hogy munkás legyek az Úr szőlőjében.

T.J.

Nehéz volt megbocsátani saját magamnak

Nekem újszerű volt a megbocsátás három iránya, nem csak úgy intézzük el, hogy megbocsátottam, s aztán hátat fordítok, hanem bocsánat kérés a személytől, Istentől, áldás az életére. Nagyon nehéz volt megbocsátani saját magamnak, mert nagyon sokszor leraktam a bűneimet, vagy egy részét, amit felismertem a tegnap, de valahogy mindig feltéptem, talán nem fogatam el a megbocsájtást. A tegnap ez megtörtént, nagy szabadságot éreztem, remélem, meg is fog maradni. Most azt érzem, hogy akinek az Úr sokat bocsátott meg, az jobban szeret.

B.E.

 

Nehéz volt, de megbocsátottam 

Számomra a legújszerűbb dolog az volt, hogy meg kell bocsátani Istennek. Gondolkodtam is, hogy milyen dolog, hogy Istennek kell megbocsátani. De hát nagyon sokat lázadoztam Isten ellen, mindig, amikor valamilyen problémám volt, azt mondtam, ’Istenem, Te nem is szeretsz engem’, ’Istenem, ezt miért engedted meg?’, folyamatos lázadozásban voltam. Amikor kicsit rosszul alakultak a dolgok, nem magamat, hanem mindig Istent hibáztattam. Legnehezebb megbocsátani a szüleimnek volt. Apukámnak a Fülöp kurzus után próbáltam megbocsátani, mert elváltak, bántalmazás, alkohol-fogyasztás, apahiány - ezek jelen voltak az életemben, és a Fülöp kurzus után mondták, hogy próbáljak megbocsátani apukámnak. Hát, úgy érzem, sikerült megbocsátani, mostmár a harag, a düh, amit iránta éreztem, átalakult inkább sajnálattá. Nehéz volt ugyancsak megbocsátani anyukámnak. Ő nevelt fel, de mindig lázadtam, mert mikor rossz jegyet kaptam, vagy nem sikerült az érettségim, azt róttam fel, hogy amikor kicsi voltam, miért nem tett oda tanulni, vagy miért nem büntetett meg, hogy rossz jegyet kaptam, mert lényegében sose volt az, hogy engem megszidtak azért, mert rossz jegyet vittem haza, vagy küldtek volna tanulni. Ha akartam, tanultam, ha nem akartam, nem tanultam. S emiatt nagyon sokat vádoltam anyukámat. Ezért most neki volt a legnehezebb megbocsátani.

A.R.

Új dolgok tárultak fel előttem

Sok csodálatos dolog történt, elindultam egy más vonalon a feleségem felé, más szemszögből nézem, a jelenlegi helyzetben értékelem, nem azt, hogy milyen volt menyasszonyként, vagy tegnapelőtt vagy holnapután, hanem most szeressem és elfogadjam. Az irgalmasság szövetségében ez a fajta összefoglalás olyan új dolog, amit még nem hallottam sehol soha. Tehát nagyon nagy ajándék a feleségemhez való viszonyulásnak az új módon való megnyilvánulása. Édesapámnak volt nehéz megbocsátani, mert a nevelési elveivel nem értettem egyet, lázongtam ellene, s nem egyszer meg is mondtam, hogy egyszer majd megnövök, s ...Hálistennek, megnőttem, de nem tettem meg, amit igérgettem.

K.L.

Nem a szőnyeg alá kell seperni a dolgokat

Két dolog ragadott meg engem leginkább a hétvége alatt: az egyik az okkultizmussal kapcsolatos. Én mindig azt gondoltam, hogy egyáltalán nem foglalkozom ilyenekkel, s nem is tudom, mi az, de nagyon szeretek olvasni, s kiderült, hogy olyan könyveket olvastam, amikben volt ilyen téma. S nem is foglalkoztam vele, hogy ez hatással volna az életemre, mert szórakozásból olvastam, s most döbbentem rá, hogy azért vizsgáljam meg, mit is olvasok, és miért is olvasom azokat a könyveket. A másik a konfliktuskezeléssel kapcsolatos, mert mi egy ilyen 'szönyeg alá söprős' család vagyunk, és egyáltalán nem beszéljük meg a dolgokat, s emiatt én nem tudok konfliktust kezelni, soha nem volt olyan helyzetem, hogy valakivel ordibáljak, vagy valakitől bocsánatot kérjek, hogy megoldjak egy konfliktust. Most jöttem rá, hogy nem szabad lenyeljem, mert ez akár az egészségemre is káros lehet. Voltak olyan esetek, hogy rosszul lettem vagy elájultam, és nem tudtuk, miért, s most jövök rá, hogy mind halmozom magamban a dolgokat, és nem mondom el embereknek, hogy megbántottak. Rájöttem, hogy ezeket nem feltétlenül ordibálással, de meg kell oldani. Legnehezebb megbocsátani a nagymamámnak volt, azért mert anyumék nagyon sokat dolgoztak, én pedig nagyon sok időt töltöttem nagymamáméknál, s emiatt gyerekkoromban kialakult, hogy nagyon számít a véleményük. Nagymamámnak az a mentalitása, hogy a vallás hülyeség, hogy össze kell hasonlítani engemet és az unokatestvéremet; igaz, hogy én voltam az első tanuló, én voltam, aki nem csinált hülyeségeket, de mindig az unokatestvérem volt a jobb, az ügyesebb. A másik hogy nagymamám szinte utálja édesanyámat, mert hogy elrontotta édesapámat, hogy nem engedi, hogy megigya az adagját minden nap, nem engedi, hogy szabad legyen és nem jól neveli a gyerekeit, s ezt folyamatosan közli is édesanyámmal, ami nagyon bántó számomra. De tegnap este képes voltam megbocsátani, és bár tudom, hogy nem fog változni, mert nem tudok változtatni azon, hogy ő így beszél anyummal, mert a természetéből adódik, de valamilyen szinten előre is meg tudtam bocsátani azokért, amik ezután fognak történni. Tudom, hogy ez egy folyamat, s még sokszor sérülni fogok ebben, de igyekszem ebben gyógyulni.

H.B.

Szolgálni, hogy Isten országa épüljön
 
Számomra nagy kegyelem volt, hogy elmehettem és résztvehettem a lelkigondozói kurzuson. Ami lényeges, hogy nagyon hitelesek voltak a tanítók, ráhangolódva Istenre, az Ő segítségével rávezettek azokra a dolgokra, amikben hiányt szenvedtem, sérültem. Emellett nem szabad figyelmen kívül hagyni azokat a jó beszélgetéseket, akár szervezőkkel, akár résztvevőkkel, amik ott lezajlottak szünetekben, ebédek alatt. A nyitottság, a belevaló keresztény magatartás, viselkedés, az őszinteség feldobta a hangulatom, könnyebben megnyíltunk, jól érezhettük magunkat.
Hálás vagyok Istennek, hogy megengedte, hogy ide eljussak, és megerősített bennem olyan dolgokat, amik által remélem, később szolgálhatok ilyen kurzusokon, és részem lehet az Ő országának építésében!

Kistestvéri szeretettel,
K. R. L.
 

Szabadnak és új embernek érzem magam

Hálát adok Istennek, hogy eljuthattam a Lelkigondozói kurzusra. Nagyon szépek és hatásosak voltak a tanítások.
A dícsőítések nagyon felfrissitettek és boldoggá tettek. A dícsőítésekben éreztem Isten jelenlétét.
Nagyon szabadnak és új embernek érzem magam a lelkigondozás után.

Áldjon meg titeket az Úr és őrizzen meg titeket.

Szeretettel, L.B.

 már szabadnak érzem magam

Istennek hála én is eljutottam a Lelkigondozói kurzusra. A kurzus kezdetén azt gondoltam, hogy velem minden oké és nincsenek sérüléseim. Habár ez részben igaz is, mert a Fülöp kurzus alkalmával az Úr elég sok sebemet meggyógyított. A tanítások alatt, kezdtem rá jönni, hogy igen is vannak sérüléseim és megkötözöttségeim, legfőképpen az okkult dolgok, mint pl. az álomfejtés. Most már úgy érzem, hogy az Úr megszabadított még azoktól a dolgoktól is amiket már-már majdnem bálványoztam. Isten kegyelméből most már szabadnak érzem magam, és most már jobban felismerem, mindazon helyzeteket, dolgokat, ahol, amivel a gonosz be akar csapni vagy félre akár vezetni.

T.Sz

Elengedtem, mert tudom, hogy ő jó helyen van

Szeretettel üdvözlök mindenkit. Egy nagyon szép élményemet szeretném megosztani veletek, ugyanis a hétvégén Isten kegyelméből részt vehettem egy Lelkigondozói kurzuson, ahol többek között azért is imádkoztunk, hogy a nagymamámat, aki 25 éve halt meg, tudjam az Úr kezébe helyezni. Csodálatos érzés volt! Mostanáig, amikor eszembe jutott a nagymami, fájdalmat, elhagyatottságot éreztem és most egyszerűen béke és boldogság van bennem, mert tudom, hogy a legjobb helyen van és én sem vagyok többé egyedül! Hálás szívvel gondolok mindazokra, akik imáikkal hozzásegítettek ahhoz, hogy ezen a kurzuson részt vehessek, mindazokra, akik tanítottak és lelkigondoztak. Hála és dicsőség az Úrnak!

G. É.

Megismerkedtem valakivel, vagyis magammal

Ezt a hétvégét leginkább egy utazáshoz hasonlítanám, ahol megismerkedtem valakivel, vagyis magammal. Számos olyan dolgot fedeztem fel magamban, amelyekről eddig nem tudtam, vagy nem vettem tudomásul azt. A hétvége alatt, ahogy egyre több információ birtokában voltam annál törékenyebb lettem, de egyre erősebb is. Tudni azt, hogy bármit is tettem, bármit is gondoltam van, aki végérvényesen megbocsátja és eltörli azt, Ő a Jóisten.

És mivel Ő a saját képmására teremtett minket, így nekem is meg kellett tennem azt a lépést, hogy megbocsássak, és bocsánatot kérjek. Nem mondok újat azzal, hogy ez nem volt egy egyszerű és könnyű feladat, de ahogy az életem minden pillanatában így most is velem volt az én szerető Istenem, és nem csak tudtam, éreztem is.

Ezen a hétvégén egy olyan élményben volt részem, amit ha valaki más mesélne el nem biztos, hogy elhinném. Milyen jó, hogy ott voltam:) Hálás vagyok ezért:)

F.E.

Isten úgy szeret, ahogy vagyok

Isten úgy szeret, ahogy vagyok. Hála és dicsősség az Úrnak, hogy részt vehettem ezen a Lelkigondozói kurzuson. Nagyon építőek voltak a tanítások. Ami leginkább megérintet, hogy Isten úgy szeret ahogy vagyok! Nem kell kevesebbnek ereznem magam, azért mert fizikailag beteg vagyok, de lelkileg meggyógyultam. Megtapasztaltam Isten kegyelmét és ez többet ér mindennél! Mindenkinek csak ajánlani tudom ezt a kurzust, aki lelkileg gyógyulni akar.

T.M.I

János kurzus tanúságtételek

Részletek
Kategória: Tanuságtételek

Már első nap éreztem, hogy az Úr kezelésbe vesz

Már nagyon rég szívem legbensőbb vágya volt, hogy örömben, fájdalomban, nehézségekben és kudarcokban képes legyek arra, hogy Istent szeressem és megmaradjak az Ő igéjében. Ennek ellenére mégis a János kurzus előtti időszakban elég mély sivárság jellemezte az Úrral való kapcsolatomat. Nemcsak, hogy nehezen bírtam megharcolni a Vele töltött időmet, de ha mégis harcoltam, sokszor nagyon felületes volt az imaidőm.

Végül eljutottam a János kurzusra. Már első nap éreztem, hogy az Úr kezelésbe vesz. Nem volt kellemes. Szembesültem azzal, hogy bár elég sokat tanított az Úr, mégis az életemen sokszor nem az istengyermeki vonások látszanak: nagyon sokszor teret adtam a szeretetlenségnek, ítélkezésnek és még sok egyéb bűnnek, amire nem az Úr tanított. A többi napokban igencsak azt tapasztaltam, hogy Isten az én szerető Atyám, akinek gondja van az én vágyaimra is, és megtanít arra az útra, amelyen egy krisztusi tanítványnak haladnia kell. Úgy éreztem, én akarok ezen az úton járni, de néha annyira bonyolult és nehéz, sokszor képtelenségnek tűnik Jézust követni. Itt a kurzuson megerősített az Úr, hogy Ő az egyetlen igaz Mester, akit nem én választottam ki, hogy kövessem Őt saját erőfeszítéseimből, hanem Ő az, aki kiválasztott és képessé tesz arra, hogy azon az úton járjak, amelyet Ő tanít nekem. Eddig még nem figyeltem fel az igében arra, hogy Jézus hogyan töltötte el egy napját. Tudtam, hogy az Atyával töltött idő fontos volt neki, de most vettem csak észre, hogy időt szentelt hogy a zsinagógában is szolgáljon, sőt a barátait sem hanyagolta el. Úgy éreztem, hasonló vagyok ahhoz a megszállott emberhez, aki naponta eljárt a zsinagógába. Én is hetente eljárok közösségbe, részt veszek szentmiséken, de a szívemben ott volt az a sok "jelentéktelennek" tűnő bűn, amit néha észre sem vettem. Csak most jutott el a szívemig, hogy Jézus annyira szereti övéit, hogy nem tűri meg, hogy az ellenség bitorolja őket. Megtapasztaltam ezt a szeretetét az Úrnak, úgy éreztem, új szívet kapok.

Megértettem azt is, hogy bár sokszor úgy gondolom, az én terveim és elképzeléseim szépek és jók, mégis az életem akkor van sínen, ha azt rá bízom az Úrra. Ő az, Aki jobban ismer, mint én önmagamat, és tudja mi jó nekem.  Új módon adtam oda az Úrnak az életemet és minden tervemet. Rájöttem, mennyire ragaszkodok saját elképzeléseimhez, sőt, azokhoz az ajándékokhoz, kincsekhez is, amit mint Ábrahám Izsákot, úgy kaptam az Úrtól. De öröm, és szabadság van most bennem, hogy bár nehezen, de az Úr kezébe helyeztem mindent, ami nekem fontos, és tudom, hogy Nála van a legjobb helyen. Hiszem, hogy Isten tovább vezet ezen az úton, amelyen elindított, és az Ő kegyelméből képes leszek arra, hogy kövessem Őt gyümölcsöző élettel.

B. Éva


Elkezdtem a Szentírást naponta olvasni

Szomorúsággal tele indultam el aug.17-én a János kurzusra. Azon a napon mentettek fel vezetői állásomból, egy állami intézménytől. Ragaszkodtam ahhoz az álláshoz, hisz azt csináltam, amit szerettem, nagyon jó csapattal dolgoztam, több éven keresztül. Egyenértékűnek tartottam magam a kollegákkal. Tudtam, hogy egyszer eljön ez a pillanat is, mert egy ideje ezek az állások politikai funkciók lettek és én soha nem politizáltam...
Maga a kurzus meglepetésekkel és élményekkel volt tele, hálát adok az Úrnak, hogy mindvégig ott tartott, mert voltak pillanatok, amikor legszívesebben elmenekültem volna Smile.
Nehéz volt szembenéznem azokkal az akadályokkal, amik gátolnak abban, hogy Jézus igazi tanítványa legyek. Nehéz volt bizonyos döntéseket meghozni, mert ismerem ragaszkodásaimat, mert nehezen tudok az élettervemről lemondani és elfogadni Isten tervét az életemben. Volt pillanat, amikor negatív irányban döntöttem, mert éreztem, hogy becsapom magam, ha a körülmények hatására döntök, és szenvedtem ezért. Összességében nekem a kurzus rengeteget mondott, sokat tanultam egy pár nap alatt és elkezdtem a Szentírást naponta olvasni, nemcsak alkalmanként. 
Hazaérkezve a kurzusról azzal szembesültem, az első munkanapon, hogy kolleganőm és egyben jó barátnőm kijárta az útját annak, hogy ideiglenesen kineveztesse magát az addigi állasomra,  amíg a versenyvizsgát kiírják. Gyűlölnöm kellene, de nem tudom. Szeretetet érzek iránta, hála az Úrnak!
 

G. Teréz


Ha megütik az egyik arcodat, tartsd oda a másikat is…

Számomra a János kurzus nagyon segített, hogy még közelebb kerüljek az én Atyámhoz. Megtapasztaltam, milyen az én Mesteremnek a keblére borulni és Őt hallgatni. Isten megmutatta az Ő tervét az én életemre és most értettem meg igazán, hogy milyen fontos az Oltáriszentség. Isten nap mint nap formál és alakít általa, és bármit is formál, az nagyon jó, és nála a legjobb helyen vagyunk.

Az Ige az, ami megáld minket, és ha befogadjuk, áldottak leszünk. De Isten szeretete mutatkozik meg akkor is, mikor megtör, mert ezáltal is tisztulunk, és képesek leszünk más embereket megérteni, meghallgatni és segíteni nekik. Mikor befogadtam Jézust az én szívembe, eldöntöttem, alázatos leszek és mindenkinek a szolgája, de helytelenül gyakoroltam az alázatot, mert még nem ismertem a Szentírást, sajnos az lett, hogy a lábtörlője lettem mindenkinek és az én emberi méltóságomat is elveszítettem. De az én drága Jézusom megmutatta erre is a megoldást. Ha megütik az egyik arcodat, tartsd oda a másikat is, de már harmadik arcod nincs, és ha harmadszor is tennék, megkérdezheted, hogy: miért teszed ezt? Dicsőség az Úrnak, mert ezáltal rávezetett, hogy elindulhat ilyen módon is egy  beszélgetés a felebarátommal, amikor őt is Istenhez vezethetem. Mert nem vagyunk igazi tanítványok, amíg nem képzünk ki más tanítványokat. Hála legyen mindezekért a mi Urunknak Jézus Krisztusnak.

A. Kata


Nem az a fontos, hogy hol tartok, hanem hogy merre tartok.

Számomra a János kurzus nagyon sokatmondó volt. Úgy érzem, Istenhez sokkal közelebb kerültem, megértettem, hogy nem az a fontos, hogy hol tartok, hanem hogy merre tartok. Ez nekem egy nagy bátorságot adott, mert minden kurzuson azt éreztem, hogy senki, semmi, gyenge... stb. vagyok.

Amikor az egyik tanításon voltunk, ott engem nagyon mélyen megérintett, hogy Isten a tenyerébe vesz, formál engem és ehhez nagyon fontos, hogy hagyjam, hogy formáljon az Úr. A Mester csak úgy tud formálni, ha nyitott vagyok, ha hagyom és ha leteszem a csomagjaimat az "Izsákjaimat", amit Istentől ajándékba kaptam.

Valahogy így tudom elképzelni "Mikor a túl sokat elajándékoztam és a túl kevéshez már nem ragaszkodok, akkor kezdődik el az igazi élethez vezető út". Az Úr itt is megerősítette, amit már számtalanszor üzent nekem, hogy drága és értékes vagyok, az Ő alkotása vagyok, csak merjek közelebb menni hozzá. Megerősítette bennem újra, hogy táplálkozzak nap mint nap az élő kenyérrel, az élő vízzel, amit Ő készített számomra és menjek annyira közel, hogy meghalljam szíve dobbanását.

Mikor letettem a legdrágább csomagot, úgy éreztem, igen, itt van az Úr kezében a legbiztonságosabb helyen. 

A. Edit


Fölösleges dolgaimtól szabadultam meg.

Nehezen tudtam  kijutni a helyszínre,  de Isten segítségével sikerült időben kiérni. Kedden és szerdán olyan zavaró körülmények voltak, hogy semmire sem tudtam odafigyelni. Az ellenség nagyon azt akarta, hogy ne vegyek részt a kurzuson. De hála Istenek csütörtökön nekem is elkezdődött a kurzus. Már délelőtt az Úr szólt hozzám, hogy megszabadít újból függőségeimből, bűneimtől. Majd a másnapi dicsőítésen egymás után többször szólt hozzám az Úr, hogy hallgassak rá. Majd este sor került arra is, amikor meghívott az Úr és én csak ültem az éj csendjében és hallgattam, hogy szól-e hozzám. Telt az idő, amit észre sem vettem. Isten a tenyerén tartott és simogatott és gyógyított, leírhatatlan érzés volt. Másnap sok fölösleges dolgomtól szabadultam meg, amit cipeltem és ragaszkodtam hozzá, sok ilyen hátizsák volt.  Később rájöttem, hogy milyen nehezen tudom odaadni az Úrnak azt, amit tőle kaptam, milyen nagyon ragaszkodom hozzá, de végül letettem Isten oltárára. Isten rávilágított, hogy mindenemet nyugodtan adjam oda neki, bízzam rá nyugodtan az életemet, mert nála jó helyen van.

J. János

A Szentlélek tűze

Részletek
Kategória: Tanuságtételek

Tűz - Szentlélek tüze - így tudnám a kurzust egy szóval megfogalmazni. Erre vágytam már egy ideje. Isten ültette el ezt a vágyat a szívembe, ezt az is igazolja ahogyan én eljutottam a kurzusra. Csodálatos a mi Istenünk! Sok minden lecsengett, letisztult ezen a kurzuson. Mint például, hogy ha nem ismerem az én Istenemet nem tudom Őt dicsérni, imádni. Akarjuk személyesen megismerni a mi Urunkat. Merjük közel engedni magunkhoz.

És ha engedjük, Ő jelen van, és ha figyelünk is rá, Ő meghallgat, sőt szól is hozzánk. Kérdés hogy van fülünk meghallani Őt? Kihívás a dicsőítésbe, hogy merjünk bátrak lenni, merjük Istent közel engedni magunkhoz, hogy így átmehessen a dicséret imádásba. Ami mélyen érintett, hogy ha szabadok vagyunk a dicsőítésbe, Isten szól, és merjük megcselekedni, amit üzen, amit kér. Személy szerint is megtapasztaltam. Isten azt mondta, hogy szeressem ki a testvéremből a rosszat. Először azt mondtam, csak ezt ne Uram! Erre én nem vagyok képes. Az Úr hallgatott és csendben cselekedett. Másnap megmutatta a testvéremet olyan szeretni-valónak, hogy nem tudtam nemet mondani. Tudtam ez Isten ajándéka számomra. Szeretnem kell a testvéremet úgy, ahogy van. És amint ezt hitben elfogadtam, már az érzés is megszületett a szívembe: szeretni tudom a testvéremet, szeretni akarom őt. Már alig várom az alkalmat, hogy elmondhassam neki. Amit még megértettem, hogy a dicsőítés egy fegyver a szellemi harcban. Ezt is megtapasztaltam. Első két nap folyamatosan fájt a fejem. De én kitartóan, Isten kegyelméből ráhangolódtam a dicsőítésekre és megszűnt a fejfájásom. Tehát megtapasztaltam, hogy mennyire fontos minden helyzetben dicsérni Istent, akár jó az a dolog, akár nem, akár fájdalom, bármi is legyen, átnézni rajta, föl a keresztre. Átnézni a szemétdombon, és dicsérni Istent minden helyzetben. A harcban ne az erőnkbe bízzunk, hanem Isten erejében. Isten ölelésre lendülő karja elsöpri az ellenséget. Tehát ne az ellenségre figyeljünk, hanem Istenre. Ami még nagyon bátorító volt számomra, hogy merjünk áldozatok is lenni, ha ezt kéri Isten, mert minden áldozatból egy új élet születik meg. Még ami nagyon mélyen érintett, hogy teljes lényünk van meghívva Isten dicsőítésére. Minden, amit teszek, valakit dicsér. És hogy nem mindegy kit akarok dicsérni. 

Nagyon mélyen érintett, hogy az Úr újra meghívott szövetségesének. 
Mennyei Atyám, én megköszönöm, hogy résztvevő lehettem ezen a csodálatos kurzuson, hálát adok neked mindenért! Dicsőítelek és áldalak téged minden nap! Megköszönöm a testvéreket, akik által lehetővé tetted számomra a Veled való mély találkozást!   Ámen.
 
A. Krisztina

Fülöp kurzus tanúságtétel

Részletek
Kategória: Tanuságtételek

Én fordulok el Istentől, nem Isten fordul el tőlem

A Fülöp-kurzusra eléggé fásultan érkeztem. Nem voltak különösebb elvárásaim, csak megpróbáltam nyitott lenni. Nagyon örültem, hogy itt jól kihangsúlyozták, hogy Isten feltétel nélkül szeret engem és mindenkit, úgy ahogy vagyok, úgy ahogy vagyunk: a szeretetéhez nem szükséges az, hogy jó legyek. Én már ezelőtt hallottam Istennek erről a feltétel nélküli szeretetéről, és ezt tartottam, tartom életem legfontosabb információjának. Bár érzem, hogy számomra ez a végső IGAZSÁG, és gyakran vigasztalt ürességeimben és bűneimben, sokszor nem tudtam, mit kezdjek vele. Miért „kell” a szűk kapun menni be? Mi a kárhozat? Miért „büntet” Isten, ha feltétel nélkül szeret? Attól tartottam, hogy ez a szeretet nem egyeztethető össze teljesen a Bibliával és a mindennapi élettel.
Próbáltam – kissé kétségbeesetten – összefüggéseket találni, ebben prédikációfoszlányok, talán lelki olvasmányok is segítettek, de elég bizonytalanul. A Fülöp-kurzus végre ráerősített saját bizonytalan felismeréseimre: a bűn az, ha nem fogadom be Isten feltétel nélküli szeretetét, ennek következményeként én fordulok el Istentől, nem Isten fordul el tőlem. Lehet, hogy a kurzus „előadói” nem pontosan az előbbi kérdésekre és válaszokra gondoltak, de bennem így állt össze a kép. (Most, amikor ezeket írom, a kurzus után 4 nappal is érzem, hogy egyre jobban összeáll bennem a kép.) Az „előadók” valójában tanúságtevők voltak: a saját életüket hozták fel példának, ettől vált számomra hitelessé és súlyossá, amit mondanak. Súlyossá azért, mert voltak és még mindig vannak fenntartásaim, kételyeim, félelmeim néhány elhangzott dologgal kapcsolatban, és ezekkel szembesülnöm kell. Bízom abban, hogy egy jó fajta vívódást indított el bennem ez a kurzus: közelebb kerültem életem értelmének megértéséhez. Köszönöm a szervezők rámfigyelését.
 
M. Zsolt

„Tímea, Isten szeret téged!”

Elsősorban hálát kell adnom az Istennek, hogy elvezetett hozzátok, és nem utolsó sorban nektek is szeretném megköszönni, amit nekem a hétvégén adtatok, amit átélhettem a ti segítségetekkel. Megdöbbentő az a hitelesség, ahogy bemutattátok az eszközökkel.

Mielőtt elindultam volna  a kurzusra, az Istenhez fohászkodtam, hogy segítsen meg a hétvégén, mert azt az űrt, fájdalmat, amit évek óta hordozok, sebeket  és félelmet, amit érzek nap mint nap, azt egyedül már nem tudom tovább magammal vinni, cipelni. Abban a tudatban élni, hogy egyedül vagyok, nem érdemlem meg azt, hogy Isten szeretetét kérjem, és hogy bármit kaptam tőle, nem érdemeltem meg.

Most is magam előtt látom, ahogyan rám néz egy számomra idegen ember, és azt mondja nekem „Tímea, Isten szeret téged!” A hideg rázott, és a döbbenettől nem tudtam reagálni. Nem vagyok egyedül, soha nem is voltam! Majd Isten lepedőnyi szeretete...

Minden nap növekedtem általatok.

Emília által bemutatott bűn csúfsága, fájdalmas volt felfogni, hogy hét évvel ezelőtt hozott döntésem, miszerint Isten előtt kell megbánnom bűneimet és nem egy papnak, nem helyes, tévedtem. Amikor a bűneimet felismertem, az első gondolatom az volt, hogy el kell mennem gyónni. Meglepődtem ezen a gondolaton. :)

Most még több kérdésem van, érzem, hogy nem tudok betelni Istennel...és félelem is hatalmasodik rajtam, hogy nem leszek elég erős, nem tudok eleget tenni Isten akaratának. Szükségem lenne valakire, akivel beszélgethetnék, akinek több tapasztalata van és segítene tovább növekednem nekem is.

B. Tímea


A szívembe nagy öröm költözött

Köszönöm az Úrnak, hogy elvezetett a Fülöp kurzusra, hiszen nem egyből döntöttem amellett, hogy elmegyek, pedig már két éve készülök rá. Az elvárásomat felülmúlta a Fülöp kurzus, közelebb kerültem Istenhez általa. Nagyon sok minden ment végbe bennem, de a legfontosabb számomra az Isten szeretete. Sokat hallottam mostanig is az Isten szeretetéről, és meg is tapasztaltam, sokszor mondtam is, hogy Isten szeret, de ilyen mélyen még nem éltem meg, nem tudtam felfogni nagyságát.

Volt egy hamis Istenképem gyermekkoromban, amit alig tudtam megváltoztatni, és most a Fülöp kurzus alatt éreztem és értettem meg, hogy Isten feltétel nélkül szeret engem, aki bűnös vagyok, és hányszor megbántottam Őt és Ő mégis szeret engem, hát ez csodálatos. Soha nem éreztem mostanig, hogy az életemben Ő a legfontosabb mindennél. A Szentlélek munkáját is most értettem meg, mostanig azt hittem, ha valami csodálatos történt, hogy az véletlen volt. Nagy öröm számomra, hogy a Szentlelket bármikor hívhatom segítségül, és Ő betölt. A szavak értelmet kaptak az életemben, szomjazom az Isten igéjét, és átadom az életemet Istennek feltétel nélkül. A megváltás története betöltötte szívemet örömmel és szeretettel, amit eddig nem tapasztaltam. Eddig csak sajnálatot éreztem Jézus Krisztus iránt. Isten terve a megváltásról tökéletes bizonyítéka a szeretetnek. A kurzus által jobban megértettem Jézus Krisztus kereszthalálát  érettünk. A szívembe nagy öröm költözött, a Szentlélek megajándékozott az ő gyümölcseivel. Hála az Úrnak. Dicsőség Istennek!

F. Éva


A  Szentlélek  nélkül nem aktív az életem

Örvendek és hálás vagyok, hogy részt vehettem a kurzuson. Alapigazságok hangzottak el és a téma nagyszerűen volt felépítve, megszerkesztve és engem lépésről-lépésre vezetett. Felhívta a figyelmemet és kihangsúlyozta, hogy időt kell szánni a számunkra értékes dolgokra, kapcsolatokra. Isten feltétel nélkül és személyválogatás  nélkül  egyformán  szeret  mindannyiunkat. Jézus megváltott  bűneinkből és meghalt értem is. A Szentlélekről szóló dolgok is mélyen érintettek, aki soha  nem  vádol, de nem is végzi el  helyettem  a munkát. Azt értettem  meg, hogy a  Szentlélek  nélkül nem aktív az életem. Végül megértettem, hogy lassan {vagy gyorsabban} le kell szálljak  az ablakpárkányról és helyet kell  keressek a teremben {egy  Krisztusi közösségben}, csak így tudom megtartani, ápolni és növelni a sok gyönyörű elhangzott gondolatot. Azzal, hogy most már TUDATOSAN életem átadtam az Úr Jézus Krisztusnak, úgy érzem, hogy felelősséget is vállaltam és, hogy eleget tudjak tenni ennek a fogadalomnak, mostantól még nagyobb szükségem lesz egy türelmes, megértő, odafigyelő útmutatásra.

N. Zita


Szeretetből alkotott, mindennélfontosabb vagyok neki.

Örülök, hogy ott lehettem a Fülöp kurzuson. Úgy érzem, hogy még közelebb kerültem  Jézushoz és sok ajándékot kaptam tőle. Az ajándékokat arra értem, amik nagyon megérintettek engem, és amit eddig nem tartottam olyan fontosnak, most megéreztem súlyukat és fontosságukat. Ami igazán szíven érintett, mikor azt mondták, ha csak egy kevés szeretetet kérek az Úrtól, ő egy halommal ad, és hogy szeretetből alkotott, mindennél fontosabb vagyok neki. Megéreztem bűneim súlyosságát és, bár örökhalál lett volna az ára, Jézus felvállalta  helyettem a halált és vérével megtisztított. Azzal, hogy bűnt követtem el, fájdalmat okoztam Atyánknak. A Fülöp kurzuson éreztem, hogy nekem is mennyire fáj, de nagyon boldoggá tett, hogy megmentett Jézus és így  újjá születtem benne. A kurzus előtt, bár mindig mondtam, hogy „Uram, legyen meg a te akaratod.” Azért még az én kéréseim, követelőzéseim sem úgy mondtam, hogy tényleg legyen meg az ő akarata, de a kurzus után szívből mondtam, és ha kérek valamit, akkor úgy mondom, hogyha Jézus is úgy akarja, ha jónak látja, akkor adja meg. A Szentlélek is megmutatta szeretetét és olyan volt, mintha az arcom cirógatta volna meg. 
Úgy érzem, még egy lépést tettem Jézus felé és tudom, a Szentlélek adott erőt, hogy mindezt le tudtam írni.

 

B. Erzsébet

Szilárd alapk a házasságban kurzus visszajelzések

Részletek
Kategória: Tanuságtételek
Tanúságtételek
.
 Hálás vagyok Istennek, hogy részvettünk a hétvégi  kurzuson. 
 Isten szólt hozzánk, tanultunk,  erősödött, épült a kapcsolatunk is!
 A tanítások alatt szembesültünk azzal, hogy mi az, amit  jól teszünk, és mi az, ahol javítani szeretnénk, éppen  ezért  döntéseket hoztunk. 
Például,  a  kommunikáció témában a te-közlés / én-közlés súlya és következménye nagy hatással volt ránk. Felismertük, hogy nem mindig megfelelően fejezzük ki magunkat. Úgy döntöttünk, hogy ezután nagyon odafigyelünk, és tanuljuk megfelelően kifejezni a mondanivalónkat. 


Erzsike és Ferenc


Kemény harc és vívódás árán jutottunk el a "SZILÁRD ALAPOK A HÁZASSÁGBAN" kurzusra. A férjem nem értette, hogy miért van szükségünk  kurzusra a házasság érdekében, mivel ő úgy látta, hogy nincsenek problémáink. Ennek ellenére fokozatosan bekapcsolódott a programokba és egyre jobban kezdte látni, megérteni, hogy mit is keresünk mi itt. Nem az a fontos, hogy a párunkat meggyőzzük a kurzus fontosságáról, hanem a fontos, hogy elhívjuk és a többit Istenre kell bízzuk, hogy Ő cselekedjen.

Ezek a nehézségek árán én megértettem, hogy mennyire fontos a döntés, hogy Isten cselekedni tudjon, hiszen Ő csak a mi döntéseinken keresztül tud cselekedni.

Lehetőségünk nyílt találkozni és szembe nézni egymással, amire a rohanó hétköznapok alatt nem szánunk időt. Tudatosodott bennünk, hogy a házasságunk nem csak rólunk szól, hanem jelen kell legyen Isten, hiszen Ő a kötelék közöttünk, Ő a szilárd alap a házasságokra.

Megértettük, hogy a hibát ne mindig a másikban, hanem elsősorban magunkban keressük. Ez nem csak máról szól, hanem életünk mindennapjaiban ezzel a nézőponttal induljunk neki a problémák megoldásának.

Megértettük, hogy a  szeretet nem egy érzés, hanem egy akarati döntés, ezt megértve bízunk benne, hogy a nehézségeinkben, problémáinkban ezáltal dönteni tudunk a szeretet mellett, és nem várjuk az érzést. Engem különösen megérintett az, hogy nincs olyan elrontott, elromlott kapcsolat, ami Istennel nem állítható helyre. Nem az a lényeg, hogy mi volt, hanem hogy mi lesz.

Férjem megértette, hogy miért fontos egy kapcsolatban a kommunikáció, hogy egy beszélgetés nem feltétlenül vitatkozás kell legyen, hanem ezáltal tudjuk egymással közölni örömeinket és bánatainkat, fájdalmainkat, ami nagyon fontos ahhoz hogy egymás viselkedését meg tudjuk érteni.

Amit még megértettünk, hogy mennyire fontos az én-közlés / te-közlés. Ha valami nekem fáj, ne "te" közlésben, hanem "én" közlésben közöljem. Tehát ne a társam személyét írjam le, sértsem meg, hanem magamból induljak ki, érzéseimről beszéljek.

Tudatosult és rájöttünk, hogy nagyon fontos a mi kapcsolatunkban, hogy a megbocsátás nem egy érzés kell legyen, hanem szintén egy akarati döntés. Ezek által megértettük azt is, hogy nem az a probléma, hogy megbántjuk egymást, mert emberek vagyunk és tévedünk, hanem az a probléma, ha meg akarunk maradni abban a helyzetben, ha nem kérünk bocsánatot, és nem bocsátunk meg egymásnak. Úgy gondoljuk, hogy ezután ez is jobban fog működni, mivel megismertük egymás szeretetnyelvét.

Mivel megértettük, hogy mindezek a taktikák csak Isten jelenlétében működhetnek normálisan, azt is megértettük, hogy mindezekért Istent kell behívjuk a mindennapjainkban.

Nehézségeinkben, problémáinkban, mikor már mindketten erőtlennek érezzük magunkat, kire támaszkodjunk, ha nincs Isten.  Isten Szentlelkét kell kérjük, tehát ez azt jelenti, hogy a mindennapok küzdelmeihez szükség van arra, hogy együtt szólítsuk meg Istent és kérjük az Ő segítségét, mert: "Ahol ketten vagy hárman vagytok az én nevemben, ott vagyok én is" - mondja Jézus.

Bátorítunk minden házaspárt, hogy merje vállalni a harcot ezért a kurzusért, mert megéri. Hiszen házasságunk épüléséről van szó és nem mindegy, hogy kivel építkezünk. Isten nélkül nem lehet szilárd alapokra építeni a házasságot.

Dicsőség és hála Istennek, hogy részt vehettünk mindketten ezen a kurzuson. Ámen.

Laura és Zoltán


A „SZILÁRD ALAPOK A HÁZASSÁGBAN” hétvégén rájöttünk, hogy az elhangzott témák mindegyikével gondjaink vannak. Nem működik jól sem a kommunikáció, sem a megbocsátás, illetve bocsánatkérés egymás felé. Nagyon tetszett, hogy a házasságot egy házhoz hasonlították, aminek van egy szilárd alapja, vannak tartó falai és van teteje. Arra jöttünk rá, hogy a mi házasságuknak nincs alapja, felismertük azt, hogy az agapé szeretet, ami a házasság szilárd alapját képezi, hiányzik a mi házasságunkból. Rájöttünk, hogy nincs szeretet bennünk egymás iránt, csak elvárásaink vannak egymás felé, amit természetesen egyikünk sem tud teljesíteni. Rájöttünk arra, hogy mindent előlről kell kezdenünk, és szilárd alapot kell raknunk a házasságunknak. Mivel az agapé szeretetet csak Isten adhatja meg nekünk, egyre erőteljesebben megfogalmazódott bennem, hogy Isten nélkül semmik vagyunk és nála nélkül semmit sem tehetünk. Ígérhetünk bármit egymásnak, és dönthetünk bárhogy, ha nem Isten van a házasságunk középpontjában, a mi emberi erőlködésünk semmit sem ér. Tartós változást csak Isten tud hozni az életünkben.

Emília és Andás


Nagy segítség volt számunkra a „SZILÁRD ALAPOK A HÁZASSÁGBAN”  hétvége. A feleségemmel együtt úgy éltük meg, hogy elhatároztuk ezután sok  mindenben változtatni kell. Nem mindegy, hogy mondom meg, ami nekem nem tetszik, mert az lehet sértő ezt én-közlésben fejezem ki. 17 év házasság után is vannak olyan dolgok, amiért  nehéz egymástól bocsánatot kérjünk, vagy megbocsássunk. Ezen a hétvégén megtanultuk a bocsánatkérés 5 nyelvét. Tudom ajánlani mindenkinek ezt a kurzust  bármilyen jó házasságban él. Vannak olyan területek, ahol lehet javítani. Azért vagyunk férj és feleség, hogy egymást boldoggá tegyük!

Emma és János


Hálás vagyok Istennek, hogy részt vehettünk a “SZILÁRD ALAPOK A HÁZASSÁGBAN” kurzuson. Nagyon sokat tanultunk belőle. Megértettük általa, hogy mi az, ami jól működik a házasságunkban és mi az, amin változtatnunk kell. Felismertük, hogy a kommunikációban mekkora szerepe van az én-közlésnek, mennyire fontos, hogy a közlés ne a másik személyére irányuljon, összpontosítson, hanem a saját érzéseimből, érzelmeimből induljon ki. Megértettük, hogy egy kapcsolatban milyen nagy szerepe van az aktív meghallgatásnak. Ne szóljunk közbe, ha a társunk el akar mondani valamit, hogy teljesen tudjunk ilyenkor egymás felé fordulni. Próbáljuk a másik helyébe képzelni magunkat, hogy ilyenkor ne magunkra, hanem a társunkra figyeljünk. Ilyenkor próbáljuk meg kikapcsolni a külvilágot (TV, rádió, telefont stb.), hogy semmi ne vonja el a figyelmünket a társunkról. Fontos felismerés volt még számunkra, hogy ne értelmezzük egymás testbeszédét, hanem kérdezzünk rá, mert nem biztos, hogy azt fejezi ki, amit mi gondolunk, és lehet, hogy ezáltal elkerülhetők azok a konfliktusok, amik ebből származnának. Felismertük, hogy mi jellemző a mi stílusunkra konfliktushelyzetben, és  mi az, amit nem jól kezelünk, amin változtatnunk kell, ha jobbítani akarunk a kapcsolatunkon. A tanítások során ráébredtünk, hogy bizony sokszor okozunk egymásnak fájdalmat bármennyire is törekszünk, hogy ezt elkerüljük.
Megértettük, hogy nem ez a baj, hogy fájdalmat okozunk, hanem az, ha meg akarunk maradni a megbántottság állapotában, ha nem akarunk bocsánatot kérni és megbocsátani. Világossá vált, hogy a megbocsátás nem egy érzés, hanem egy akarati döntés, amit meg kell hoznunk a kapcsolat helyreállítása érdekében. Megismertük egymás “bocsánatkérő nyelvét”, és lehetőségünk nyílt átbeszélni és megbocsátani jó mélyre elásott sérelmeket, bántásokat, fájdalmakat Jó volt igazi “minőségi időt”szánni egymásra és kiengesztelődni egymással. Felismertük, hogy minden napunkat rá kell bízzunk a szerető Isten gondviselésére. Kérnünk kell az Ő segítségét, és ezáltal szilárdabbá lehet tenni a házasságunk alapjait. Felismerve
hiányosságainkat, tudatos döntést tudtunk hozni, hogy miben akarunk megváltozni mi
személyesen és mik azok a magatartások, amiken változtatni szeretnénk, a kapcsolatunk jobbítása érdekében.
 

Marika és Jenő


A ''SZILÁRD ALAPOK A HÁZASSÁGBAN'' hétvége mindkettőnkre nagy hatással volt. Nehéznek tűnt megharcolni az időt, hogy részt vehessünk a kurzuson,  mert sok minden fontosabbnak tűnt. Nagyon jó volt mégis kiszorítani az időt, mert egy más szemszögből nézhettünk egymásra  és házasságunkra. Mivel házasságunk elején vagyunk, úgy gondoltuk  nem lesz sok dolgunk, sok megbeszélni valónk, de tévedtünk Isten tartogatott meglepetéseket.

Én már hallottam ezeket a tanításoknak egy részét és nagyon örültem, hogy most együtt hallgathatjuk a férjemmel.
”Ezért a férfi elhagyja apját és anyját és feleségéhez ragaszkodik, s a kettő egy test lesz”.  Ter. 2,24
Az én legnagyobb felismerésem, hogy bizony még  nem hagytam el  sok ragaszkodásomat, hobbimat, ami elválaszthat férjemtől, megakadályoz abban, hogy igazán egy test lehessünk.

Nekem olyan meglepő volt, hogy az intimitásról milyen nyíltan beszéltek. A szeretet kifejezésről már olvastunk korábban a feleségemmel, de a megbocsátás módjairól jó volt hallani.

A feladatként adott beszélgetési időkben olyan aprónak tűnő dolgokra jöttünk rá, amit miután megbeszéltünk mázsás kövekként hulltak le rólunk. Helyét pedig kitöltötte a szeretet és olyan leírhatatlan  nyugalom és béke, ami csak Istentől jöhet.
Elhatároztuk,  hogy bármennyire is ''olvasunk egymás gondolatában'' szükség van a több kommunikációra, sőt nekünk meg kell tanulnunk többet beszélni. 
Összességében egy olyan hétvégét töltöttünk együtt, amit csak egymásra figyeléssel, szeretetünk kifejezésével, egymás meghallgatásával, megbocsátással töltöttünk, kapcsolatunkat  ezzel még meghittebbé  és szeretetteljesebbé  téve.
Köszönet érte a Jó Istennek és a szolgáló testvéreknek, akik nagy szeretettel és saját életük példájával  buzdítottak bennünket.

Laci és Erika

  1. Egyház kincsei tanúságtétel
  2. Lelkigondozói kurzus tanúségtételek 2010
  3. Tanúságtételek a lelkinapról
  4. Evangélium 7 fiataljai tanúságtétel

5. oldal / 8

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Menü

  • Aktuális
  • Rólunk
  • Tanuságtételek
  • Programok
  • Jó hirek
  • Imaszándékok
  • Bátorítás
  • Napi evangélium
  • Szentírás
  • Katekizmus
  • Biblia egy év alatt
  • Imák
  • Fülöp kurzus
  • Függőségek
  • Okkultizmus
  • Hangtár
  • Könyvajánló
  • Megújulás
  • Videók
  • Filmek
  • Linkek
  • Facebook oldalunk