Köszöntjük a BÚZAMAG KÖZÖSSÉG oldalán!
"Bizony, bizony mondom nektek: ha a földbe hullott gabonaszem meg nem hal, egymaga marad, de ha meghal, sok termést hoz" Jn 12,24
  • Aktuális
  • Rólunk
  • Tanuságtételek
  • Programok
  • Jó hirek
  • Imaszándékok
  • Bátorítás
  • Napi evangélium
  • Szentírás
  • Katekizmus
  • Biblia egy év alatt
  • Imák
  • Fülöp kurzus
  • Függőségek
  • Okkultizmus
  • Hangtár
  • Könyvajánló
  • Megújulás
  • Videók
  • Filmek
  • Linkek
  • Facebook oldalunk
  1. Ön itt van:  
  2. Főlap
  3. Tanuságtételek

Lelkigondozói kurzus - 2022. február 17-20. Csíkszereda

Részletek
Kategória: Tanuságtételek

A lelkigondozói kurzus alatt számos dologgal szembesültem. A kurzus során viszont különösen örültem, hogy a Fülöp-kurzuson való részvétel a feltétel, hiszen így sokkal nyitottabban tudtam részt venni ezen a kurzuson.

Számomra a legintenzívebb élmény volt, hogy az ott kapott tanítást szinte azonnal életre válthattam, sőt bizonyos szempontból még meg is előzte a gyakorlat. Isten ajándéka és egyben bizonyíték, megerősítés is volt ez számomra, hogy Isten tevékenykedik. NAGY AJÁNDÉK. Különösen hálás vagyok ezért az élményért, mert a kurzus lényegi részében, a lelkigondozásban mindenfajta érzelem, belső megerősítés elmaradt, amiről már korábban jelezték, hogy lehet ilyen. Tudom, azonban, hogy a kurzuson és általa bennem a döntések nyomán a kegyelem folyama meg inkább elindult.

Hadd fejezhessem be tanúságtételemet egy számomra kedves film (A mennyországot választom) egy párbeszédjelenetével:

  • Fülöp atya, miért olyan nehéz követni az Evangéliumot?
  • Mert olyan egyszerű.

Úgy érzem, e kurzuson ezzel szembesültem, leginkább gyümölcsként ezt viszem magammal.  Sz. M.

Számomra a legfontosabb megismerés a kurzusból az, hogy mennyire fontos, hogy megbocsátsunk egymásnak. Ezt nem csak azért, hogy a mi kapcsolatunk rendeződjön  a másik féllel, hanem mert csak így áll helyre az én kapcsolatom Istennel és így tud másnak a kapcsolata is helyreállni Istennel. Most már tudom, hogy van a bűneimre bocsánat, a sebeimre gyógyulás és a legfontosabb, hogy törekedjek arra, hogy úgy tekintsek Istenre, mint az én legjobb barátomra, és ilyen kapcsolatot ápoljak vele. P. O.

Nagyon vágytam, hogy eljöjjek erre a kurzusra, az életemben annyi minden már annyi minden felvolt borulva körülöttem és éreztem, hogy így már nem mehet tovább.  A kurzus elején az volt bennem, hogy nem tudok ezekből megszabadulni, azonban a második este már teljes felszabadulást éreztem, mintha repülnék. Eddig annyira hatott rám másnak a véleménye, de tudom, hogy Istennek így vagyok a legkedvesebb, és már nem fog zavarni másnak a véleménye.

A Szentlélektől kaptam egy kegyelmi ajándékot is amire már nagyon vágytam. T. T.

Eddig sosem mertem kiállni beszélni mások előtt, most végre kaptam bátorságot hozzá.

Az okkult dolgoknak, a babonáknak sosem adtam nagy jelentőséget, de valahogy mindig meghallgattam, és hittem is bennük, még mikor hülyeségnek is tartottam valamit.

Azt is tudom, hogy fontos, hogy megfogalmazzam az imádságaim és azokat bátran kimondjam Isten előtt, még ha tudom is, hogy Ő ismeri a gondolataimat. B. V.

A kurzus által nagyon sok igazságot kaptam, mert rengeteg téves meggyőződés volt bennem, emiatt sokat szomorkodtam, azt hittem, hogy ezen nem tudok változtatni, bár nem egyedül, de Istennel lehetséges! Úgy érzem, hogy ráléptem egy útra az Úr Jézussal együtt, és hogyha el is esek, tudom, hogy Ő megtart és jó lesz a vége a dolgoknak. B. H.

Fülöp kurzus tanúságtétel 2022 január

Részletek
Kategória: Tanuságtételek

Legjobban talán úgy tudnám elmondani, hogy megtaláltam a „helyet”, ahol önmagam lehetek, nem kell szerepet játszanom. Mivel vallásos voltam a magam módján nem gondoltam, hogy ennyi mindent nem tudok, köztük, hogy - nem tudom a Szentírást olvasni - veletek ezt kezdtem megismerni es remélem megtanulom. Nem tudtam azt az igazságot sem, hogy már minden " adósságom ki van fizetve" Megtapasztalhattam Isten szeretetét rajtatok keresztül és megpróbálom én magamat is úgy elfogadni ahogy vagyok mert, Ö így szeret amilyen vagyok es feltétel nélkül. Megértettem, hogy az egyetlen út az Jézus és meg kell tanulnom vele együtt járni azt az utat, amit az Úr nekem rendelt.  Ami legnagyobb "ajándék" volt, hogy megtapasztalhattam a Szentlélek jelenletét a teremben, közöttünk, lágy fuvallatként és ez nagyon mélyen érintett, hogy én, aki ilyen "jelentéktelen " vagyok velem is ott van éssegít. Kaptam egy jövőképet Bécin keresztül, így tudom, hogy velem is terve van az Úrnak. Eddig kételkedtem, azt gondoltam, hogy csak túl kell élnem az életemet, habár kaptam tőle "ajándékokat" (pl. a gyerekeimet főleg a harmadik picurit). Örvendek es köszönöm, hogy közelebb vittetek az Úrhoz és Jézushoz.  D.E. 

Számomra teljesen új volt hallani a Szentlélekről, kissé úgy tűnt mintha eddig életembe nem is hallottam volna róla. Nagyon mély volt megtapasztalni az Ő jelenlétét, ahogyan közel jött és átjárt. Most már tudom, hogy a Szentlélek szeretne megajándékozni mindig, és Neki célja van velem. Eldöntöttem, hogy akarok tartozni egy közösséghez.  B.H.

Én már sokszor hallottam Isten szeretetéről, de valahogy soha nem sikerült, hogy érezzem. Ésszel sok mindent tudtam eddig is, azonban most rájöttem, hogy valahányszor én is bűnt követtem el, nem mertem Isten elé menni, hanem Ádámhoz és Évához hasonlóan elbújtam Istentől, nem jártam inkább templomba vagy közösségbe. Felismertem azt is, hogy mikor úgy döntöttem, hogy ott hagyom a közösséget akkor kezdett fellazulni az Istennel való kapcsolatom is és szépen lassan el is maradt, most újból szeretnék közösségbe járni. J.H.N

Egész életemben kerestem Istent, valamilyen formában, sokszor csak vallásos gyakorlatokat végeztem én is. Nagyon sok ideig marcangoltam magam egy bűnöm miatt, és mikor imádkoztak értem végre megértettem, hogy Isten azt már megbocsájtotta nekem. Megtapasztaltam a Szentlélek vigasztalását és ajándékát, amit szeretnék még jobban megismerni. U. ZS. 

Számomra minden teljesen új volt ezen a kurzuson. Sok közöm sajnos nem volt az egyházhoz, és Istenről se sokat hallottam. De most már tudom, hogy mégse vagyok egyedül, mert van Isten és Ö velem van, és Ö elkezdett gyógyítani engem, hogy valóban az lehessek akinek Ö teremtett és tudom, hogy nem kell többet a kemény, és a kőszívűt játszanom. A.T.

Bár kisebb nagyobb fájdalmakkal a szívemben jöttem ide, tudtam, hogy itt kell lennem. Nagyon örvendek, hogy a férjemmel együtt lehettem itt, és hihetetlen volt számomra megtapasztalni, hogy a Szentlélek mennyire közel jön és mennyire valóságos az Ö jelenléte. P.M.

Elméletben én mindezt már rég tudtam és erősen kíváncsi voltam, hogy mi ujjat tudok itt hallani. Azonban mikor oda jutottunk, hogy Szentlélek és az Ő jelenléte, az számomra teljesen új volt. Bár csak az egész egyházunk ilyen módon lenne összekapcsolva, bár tudom nagy számba elég nehéz megvalósítani. Örvendek, hogy ha még gyerek cipőben is, de részese lehetek egy közösségnek. Sz.M.

 

Fülöp kurzus tanúságtétel 2021 május

Részletek
Kategória: Tanuságtételek

B.K.

Három dolog maradt meg a kurzusból, az első, mikor felismertem, hogy nekem van egy bűnös természetem. A második az, hogy Jézus mellett valóban el kell köteleznem magam, eddig úgymond egy demo életet éltem, de ezentúl valóban élesbe megy minden. A harmadik pedig a Szentléleknek a megtapasztalása, ami egy olyan hihetetlen állapot, hogy egyfolytában azt szeretnéd érezni, teljes nyugodtság, lebegő állapot, ami után teljesen jól vagy, erőd van, öröm van a szívedben. És most már tudom, hogy felekezetemtől függetlenül akarok tartózni egy Krisztusi közösséghez.


R.J.

Nagyon hálás vagyok, hogy ezen a kurzuson Isten új testvérekkel ajándékozott meg engem. A Szentlélek valóban képes olyan tisztánlátást adni, minden kérdésre ha tényleg  rá hagyatkozunk teljes szívből. Ezek a megoldások nagyon sokszor nem úgy jönnek, mint ahogy mi elképzeljük , hanem más formába, de sokkal jobban. Én is csak bátorítani tudok mindenkit, hogy tartozzunk egy Krisztusi közösséghez, mert a közösségnek tényleg hatalmas megtartó ereje van.


K.E.

Nagyon sokszor tapasztaltam az  életben, hogy egy feladat előtt, gyomoridegem van, izgulok és olyankor imádkozom és hívom a Szentlelket és tapasztalom, hogy minden megszűnik, és erőt kapok.

Azt is megértettem ,hogy a jó Isten nagyon sokszor minket embereket használ arra, hogy jót tegyen.

Erősen nagy szüksége van mindenkinek egy ilyen kurzusra, úgy ahogy nekem is az volt , és mindenkit csak biztatni tudok, hogy tartozzon valahova, egy közösségbe.


G.T.

Nagyon hiteles volt számomra ez az öröm, amit itt annyi ember szívébe láttam. Én 3o éve tértem meg, és igazából most jutott el az eszemből a szívemig az örömhír, és megértettem, hogy Isten valóban úgy szeret engem, mint az Ő kislányát, akinek a számára én vagyok a legszebb. Megerősödtem abban is, hogy van kiút Istennél a testi betegségekből is. Különösen is ez a covid időszak után látom a fontosságát a közösségnek, hogy személyes kapcsolatokat éljünk meg.


N.E.

Eddig úgy eléggé meg voltak ezek a dolgok, hogy kereszthalál s megváltás s mind így…de azt, hogy valaki szeretetből, az egyszülött fiát, értünk odaadja…Én anyaként végigmérlegeltem, hogy képes lennék-e erre? Őszintén..lehet nem. Sok gondolkozás után jutottam el,hogy talán igen ha minden ezen múlna..de akkor is az Atya szeretete, értünk ezt megtenni, hihetetlen volt, hogy ezt  végre megértettem.


S.A.

Nagyon sok MIÉRT kérdésem volt a kurzus elején. Miért van halál, betegség és hasonlók. Megkaptam mindenre a választ. Ahhoz, hogy megértsem, hogy a MIÉRT nem lényeges, fontosabb a HOGYAN?? A Szentlélek segített azonban megértetni, hogy a HOGYAN sem lényeges, az az Ő dolga. Ha mi valóban akarjuk a megváltást, nincs MIÉRT, és nincs is HOGYAN, Isten gondoskodik. Nagyon hálás vagyok, hogy itt lehettem.

Fülöp kurzus tanúságtétel 2021 április

Részletek
Kategória: Tanuságtételek

G. M.

Katolikusként nagyon új dolog volt megtapasztalni, hogy a Szentlélek mennyire ott van mindenben, és mennyire valóságos, és milyen erő van benne. Úgy érzem a további életemben különösen is oda kell figyeljek, a Lélek indíttatásaira. Könnyű beszélni arról, hogy Isten odaadta értünk az Ő egyszülött fiát, de ezt megélni… Nagyon kemény dolgok ezek. Hálás vagyok, hogy részt vehettem ezen a kurzuson, és hogy ilyen vírus időszakban is vannak, erre nagy szüksége van a közösségnek.


F. M.

Egyik gyakorlaton keresztül, felismertem, hogy nekem kell döntenem, hogyha akarok valamit, akkor nálam a hatalom, hogy megtegyem , döntsek, lépjek.  Így van ez a hitéletben is,  döntenem kell, hogy el akarom-e fogadni  Isten ingyenes megváltását? Mert akkor az enyém is lesz. Ha nem, Ő nem erőlteti rám.


P. K.

Nagyon jó döntés volt, hogy eljöttem erre a kurzusra. Úgy érzem Isten maga személyesen  hívott ide el engem,  és örvendek, hogy eljöttem. Olyan kérdéseimre kaptam választ, amelyek egész életemet megváltoztatták, és megerősítettek a hitemben.


Sz. B.

Csodálatos élmény volt itt lenni ezen a kurzuson. Kiemelnék pár dolgot ami a kurzus során megérintett:  Isten feltétel nélkül szeret... Engem... Úgy, ahogy vagyok... Ezt eddig is hallottam, néha éreztem, de ennyire mélyen még sosem tudatosult bennem. 

Még egy nagyon fontos kérdésre kaptam választ :Mi értelme az életemnek? - Erre sokszor kerestem a választ, de igazán sosem találtam meg, itt válaszolta meg Isten a szervező testvérek által : Az életem értelme, hogy Krisztust kövessem. -egy egyszerűnek tűnő mondat-melyet megélni már nem épp olyan egyszerű, de törekedni kell rá Isten segítségével -értelmet ad mindennek.  Hála van a szívemben, hogy mindennek a részese lehettem. 


B. V.

 Rég vártam egy ilyen jellegű kurzusra, ahol a lelkem valóban megkönnyebbült Isten jelenlétében, az imák és az énekek által. Bátran sírhattam, bár nem akartam a gyöngeségeimről és problémáimról beszélni. Tudtam, hogy imádkozni egyszerű szavakkal is lehet, de ez a három nap alatt, szívből meg is tudtam tenni. Felismertem,  hogy szükségem van a Szentlélek vezetésére a döntéseim meghozásában.


B.B.

A legelső dolog ami nagyon de nagyon megérintett az az volt hogy Isten a tenyerébe rajzolt engem.

Ez igazából most tudatosult bennem most ért le a tudatomból a szívemig.

A következő az amikor imádkoztak fölöttem és az Úr személyes próféciát nyilatkoztatott ki számomra. Nagyon mélyen érintett egész este és még ma is hatása alatt vagyok. Nagyon tanulságos volt számomra az a téma, hogy valójában hogyan is kellene kinézni egy krisztusi  közösségnek.

Nagyon köszönöm a lehetőséget, hogy ott lehettem  és az egész csapat munkáját Isten áldjon benneteket ezért! 


 V.É.

Köszönöm ezt a lehetőséget, hogy elmélyíthettem hitemet, megerősíthettem alapjait a Fülöp kurzuson.

Szeretném viszonozni őszinte tanúságtételeteket hasonlóan őszinte szavakkal.

Sok kérdésemre kaptam választ ezen a hétvégén: hogyan lehet, hogy elváltam, hogy házasságom tönkrement, habár nagyon mélyen el voltam köteleződve?

Hogyan lehet, hogy férjemmel nem tudtam kiengesztelődni?

Hogyan lehet, hogy amikor közeledni akartam felé, csak jobban eltávolodott tőlem?

Ez pedig az eltérő természetünk miatt volt: amikor én lelkesedtem, ő inkább csendben szeretett volna lenni. Amikor én elmentem otthonról képzésre, azt ő elutasításnak érezte. Amikor kardoskodtam amellett, amiről meg voltam győződve, azt ő szószaporításnak, gyanúsnak érezte.

Ezek a válaszok pedig azért tudtak megszületni bennem, mert az egész hétvége izgatott, sodró ritmusa nagyon nehezen követhető volt számomra. Szeretném elmondani, hogy mikor ilyen hangulatom van, az betegségbe visz engem. Az én életemben "gyertyaláng" világít, nem "lobogó tűz".

A Szentlélek működésében nem kételkedem, mint ahogy a mindenható Atya irgalmas szeretetét is tapasztalom életemben.

Áldjon és óvjon Titeket az Úr!


S.J.

Nincsenek véletlenek. Egy ismerősöm ajánlotta, hogy vegyek részt a kurzuson, ő volt és amikor említettem neki tréfásan, ( bár tudtam, hogy nem tréfa),hogy van néhány sötét folt a lelkemen mondta, hogy ott majd segítenek. Ami megragadott a kurzus folyamán az a korlátlan  szeretet ,amit addig egymásnak ismeretlen ember kifejezett egymás iránt és Istennek feltétel nélküli szeretete irántunk. Csodálatos volt érezni a kurzus vezetőinek és az ima pároknak a kedvességét,segítségét amikor imádkoztak értem. A kurzus végén már testvérként öleltük meg egymást érezve , hogy mindannyian Isten gyermekei vagyunk. Köszönöm  ezúton is amit ott megtapasztaltam és átéltem.   

 


L. I.

Fülöp kurzus ajándéka számomra

Köszönöm Atyám,hogy itt lehettem

Áldásba foglalom szent nevedet

 Ahogy Fülöp is fől kelt és találkozott

Úgy áld meg kérlek zarándokom

Megszólítottál, hívtál, itt vagyok

Hogy hitemet erősítve tanulhatók

Segíts, hogy értsem hatalmadat

Ahogy Jézus tanítványainak, megmaradt

Mikor bűneinktől gyengülne a hit

Jézus  keresztje, vére  megerősít

Ez a kis közösség, mely körülvesz

Lelkük  fájdalomtól, bánattól sebes

Add kérlek,hogy erősítsük hitünket feléd

A Sátán ne kapjon mifelénk erőt

Amikor innen, hittel áldással  erősítve

Áldassuk szent nevedet örökre

Jézusom most, hogy szívedbe fogadtál

Véreddel, kereszteddel megváltottál

Köszönöm Uram  neked megváltásomat

Szívedbe fogadván, bűnös mivoltomat

Kérlek, vezess életem útján

Hogy bizonyságtételemben ne csalódjál

Felszabadultam, tiszta lett a lelkem

Ez mind, mind tiéd az érdem

Jöjj el Szentlélek, költözz szívemben

Munkálkodj kérlek, lelkemben

Imába foglalom a neved

Mindvégig, még van életem

Majd ha eljő, egyszer a végső óra

Bűntől tisztulva,térjek öröknyúgóvóra!

 

Ámen

Lelkigondozói kurzus tanúságtétel 2020

Részletek
Kategória: Tanuságtételek

Hála, hála, hála és köszönet az Istennek, a lelkigondozóknak és mindenkinek, aki imában hordozta a lelkigondozói kurzust! Nagyon mélyreható tanítások voltak, sokat gyógyulhattunk általuk. Köszönöm a személyes lelkigondozast, nagyon sokat segített. Olyan sérülések jöttek fel a lelkem mélyéről, amikről
azt hittem, már rég túlvagyok rajtuk. Most úgy érzem igazán sikerült átadni és bocsánatot kérni a Mennyei Atyától értük. Örülök, hogy ez alkalommal bocsánatot tudtam kérni és meg tudtam bocsátani magamnak, a Mennyei Atyának és mindenkinek, akinek ezzel tartoztam. Isten gyógyító kegyelmét kérem mindanyiunkra. ,,Mert mindenki, aki segítségül hívja az Úr nevét, üdvözül.” (Jo 3,5)
K. Enikő

Az elmúlt időszakban Isten különleges kegyelme folytán nagy belső gyógyulások történtek a szívemben. Ennek ellenére éreztem, hogy valami még hiányzik, és szívem folyton Istenhez könyörgött segítségért. Konkrétan: sok küzdelem és ima után sorban sikerült megbocsátani azoknak a személyeknek, akik valamilyen formában megsebeztek életem folyamán. De éreztem azt, hogy ezeket a személyeket nem tudom szeretni és nem tudom szeretettel szemlélni őket. Jézus azt kéri, hogy szeressük ellenségeinket. Nincs más út, mint a megbocsátás és szeretet útja. Tudtam, hogy Isten segítsége és különleges kegyelme nélkül nem leszek erre képes. Amikor erre a kurzusra bejelentkeztem, nem is sejtettem, hogy itt szakad át a gát bennem. Átélhettem azt a csodát, hogy a lelkigondozó, és általa a Szentlélek vezetésével átnézhettem életem minden szakaszát egészen a fogantatásom pillanatától a mai napig. Megtapasztalhattam Isten irgalmas és feltétel nélküli szeretetét, gondoskodását bűneim és hűtlenségeim ellenére. Szívemet betöltötte a szeretet, az irgalom, a megbocsátás, az együttérzés, az elfogadás. Hatalmas béke tölt be, kiengesztelődve magammal, Istennel, emberekkel, helyzetekkel.
Köszönet a kurzus szervezőinek, előadóknak, lelkivezetőknek, akik mindent beleadtak a hétvégén, hogy megismerhessük Isten és a saját magunk igazságait. Isten fizesse! Hiszem és vallom, hogy az igazság tud szabaddá tenni bennünket!
B. Erzsébet 


Nyitott szívvel jöttem a kurzusra, megengedve Jézusnak, hogy felhozzon bennem minden sérülést és bíztam abban, hogy elindít egy olyan folyamaton, amelyben vele együtt sikerül gyógyulni. Hála Neki, így is volt. Felismertem olyan területeket, amelyeket soha nem gondoltam volna, hogy léteznek és egyáltalán, hogy részesei az én életemnek is. Nehéz volt kimondani az elnyomott sebeimet és elhinni, hogy csak döntés kérdése, hogy szeretném-e a gyógyulás folyamatát. Rengeteg erőt kaptam az ott levő személyektől, làtva és hallva a tanúsagtételeiket is, hogy Isten őket is hogyan formálja.
Mérhetetlen hálát és megkönnyebbülést érzek. Köszönök mindent!
F. Beáta.


Az előadások során a Szentlélek rámutatott olyan sérüléseimre, melyekre nem is emlékezhetnék, de felhozta, mert mélyen eltemetve ugyan, de meghatározták eddigi életem. Ráébredtem, hogy nem kell álarcokat viselnem, mert így vagyok szerethető, az értéktelenség, kisebbségrendűség érzését letettem. Mivel a sérüléseim nagyrészét a családom okozta, nehéz volt megbocsájtanom édesanyámnak, de sikerült, és most más szemmel tekintek rá, valóban elindult a gyógyulás folyamata.
Tíz éve körülbelűl olyan társaságba csöppentem, akik boszorkánysággal és reikivel is foglalkoztak, az ártalmatlannak tűnő játékaiknak nem tulajdonitottam jelentőséget....mostanig. Megértettem: az okkultizmus igazi ès valòdi veszèlyforràs, saját bőrömön tapasztalhattam – és azt is, hogy mennyire nehéz megszabadulni. Isten csodálatosan megmutatta, hogy ő az egyetlen Úr, és nem teremt

selejtet! Hála és dicsőség az Úrnak a jóságáért!
M.  Erzsébet


Hála mindenért a Jóistennek a lelkigondozói kurzusért, azokért is akik imádkoztak értünk és azokért is, akik a kurzust vezették. Ez a kurzus számomra megnyitott egy új kaput Isten felé, még közelebb kerültem Hozzá. A tanulság az, hogy a Szentlélek ereje mennyire működik, ha hagyjuk és nem mi akarjuk Isten dolgait irányítani, amit elkezdet az Isten bennünk. Engem nagyon megfogott a tanulság, hogy ne engedjük az ellenség nyilai eltaláljanak. Köszönöm mindenkinek azt a sok szeretetet, amit kaptam. Hála és dicsőség a mennyei Atyának és Jézus Krisztusnak a sok kegyelmért.

T. Lajos


Nagyon tömör üzenete volt a kurzusnak számomra. “Nem mindig érezni kell, hanem minden reggel felkelni és dönteni”. Mélyen megmaradt bennem ez a mondat. Még ezenkívül sokmindent meg kell emésztenem, minden reggel újra és újra meg kell bocsájtanom az embereknek és önmagamnak, de hiszem, hogy egy nap sikerül majd ezt tiszta szívből tenni. Rájöttem, hogy nincs mit köntörfalazni, sebeink vannak, voltak és lesznek is, közülük néhány erősen vérzik, néhányat leragasztottunk és van, ami már el van hegesedve. A kurzus ideje alatt az összes mély sérülés a felszínre tört bennem és úgy tépte le Isten azokat sebtapaszokat, mint én kisgyerekként a rágógumis tetoválásoknak a papírját a bőrömről. Semmi megvetés nélkül jött és a gondjai alá vett engem és a sebeimet, mert döntöttem és beengedtem az életem igen sötét mélységeibe is,  hogy munkálkodjon. Minden átalakulás fájdalmas, ahogy ez is, de boldogabb sosem voltam azt hiszem, mert tudom, hogy az én mennyei Atyám itt van velem és munkálkodik bennem. Mérhetetlen hálával tartozom Istennek és az egész csapatnak!

L. Robi


Nagyon sokmindent kaptam a lelkigondozói kurzustól. Megértettem, hogy Isten a múltban elkövetett bűneim ellenére is szeret engem és megbocsájtotta őket. Megtanultam azt is, hogy a megbocsátás döntés kérdése, és független az érzelmeinktől. Eddig abban a tudatban voltam, hogy a sérüléseimet kell cipeljem magammal, de most megértettem azt is, hogy sérülésenkből és azoknak a kovetkezmenyeiből meggyógyulhatunk Jézus Vére által.

H. Éva

  1. Fülöp kurzus tanúságtételek 2020
  2. Fülöp kurzus tanúságtételek 2020 január
  3. Fülöp kurzus tanúságtételek 2018
  4. Lelkigondozói kurzus tanúságtételek 2016

3. oldal / 8

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Menü

  • Aktuális
  • Rólunk
  • Tanuságtételek
  • Programok
  • Jó hirek
  • Imaszándékok
  • Bátorítás
  • Napi evangélium
  • Szentírás
  • Katekizmus
  • Biblia egy év alatt
  • Imák
  • Fülöp kurzus
  • Függőségek
  • Okkultizmus
  • Hangtár
  • Könyvajánló
  • Megújulás
  • Videók
  • Filmek
  • Linkek
  • Facebook oldalunk